Redirecting Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego - Seks na dworcu

Seks na dworcu

2008-11-17

Image
Już od 17 listopada w hali głównego dworca kolejowego w Katowicach można będzie obejrzeć wystawę plakatów społecznych nadesłanych na konkurs "Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!" zorganizowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego.

Wystawa odwiedziła już w listopadzie Gdańsk, Kraków i Łódź. Teraz zawita do Katowic. Plakaty będą prezentowane w hali dworca kolejowego. Wystawa jest ogólnodostępna - takie było założenie pomysłodawców projektu "Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!".

 

W konkursie wzięło udział 111 artystów - członków STGU oraz studentów i absolwentów wyższych polskich uczelni plastycznych. Prace zostały ocenione przez Jury w składzie: prof. Lech Majewski, artysta grafik, wykładowca ASP w Warszawie (Przewodniczący Jury), prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, seksuolog i pedagog, Małgorzata Zdancewicz z Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego, Janusz Bałdyga, artysta performer i Dawid Korzekwa, artysta grafik, prezes STGU.

 

Najwyżej oceniony został dyptyk Grzegorza Hańderka. Jury przyznało dwie równorzędne drugie nagrody: zespołowi w składzie: Anita Jaźwiec i Przemysław Ścigalski oraz Eugeniuszowi Skorwiderowi. Wyróżniono plakaty Magdaleny Walczak, Ewy Pawluczuk, Piotra Karskiego i Przemysława Ścigalskiego.

 

Konkurs plakatowy „Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!” jest elementem Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego - nowatorskiej kampanii społecznej promującej zdrowie seksualne. Program ma uświadomić Polakom wagę problemu zdrowia seksualnego i zachęcić wszystkich tych, którzy mają z nim problemy, do pokonania wstydu i konsultacji z lekarzem.

 

Wszystkie wystawione prace można zobaczyć do 1 grudnia.
 
 
(Informacja prasowa)

http://katowice.dlastudenta.pl/sztuka/artykul/Seks_na_dworcu,28396.html