Redirecting Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego - Napisali o nas

"Co nastolatki wiedzą o seksie?

Rodzice powinni być najważniejszym ogniwem edukacji seksualnej dzieci, pokazując wzorce okazywania miłości i czułości. Tymczasem 70 proc. młodzieży czerpie wiedzę o seksie od rówieśników, korzysta też m.in. z pornografii - alarmuje seksuolog Andrzej Depko.
W piątek w Warszawie odbyła się konferencja Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego pt. "Co nastolatki wiedzą o seksie?".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,13686342,Ekspert__70_proc__mlodziezy_wiedze_o_seksie_czerpie.html#ixzz2PsJpGxyE

Nasi edukatorzy seksualni w akcji

11 stycznia w Hufcu Pracy przy Puławskiej w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu kulturalno-oświatowego „Akademia zdrowia i urody”.

Zajęcia poprowadziły Bogumiła Szaszko – studentka V roku psychologii oraz Marta Wojciekiewicz – położna, obie - wolontariuszki z Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza, zajmującej się działaniami na rzecz edukacji seksualnej oraz poradnictwa dla młodzieży w sprawach dojrzewania i zdrowia reprodukcyjnego.
Celem piątkowych zajęć było zapoznanie uczestników 7-32 HP z tematyką rozwoju seksualnego. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat podstawowych pojęć związanych z budową człowieka w okresie dojrzewania.
-  W tym czasie zmienia się nie tylko nasze ciało, ale pojawiają się też nowe potrzeby oraz zadania – tłumaczyły prowadzące.

czytaj więcej http://www.mazowiecka.ohp.pl/drukuj.php?id=5257

Nie powielaj mitów dotyczących seksu i antykoncepcji!

"Podczas pierwszego razu się nie zachodzi", "pigułki są szkodliwe", "prezerwatywa ogranicza doznania", "jak chłopak często tego nie robi, to mu plemniki pleśnieją", "jak dziewczyna w młodym wieku nie straci dziewictwa, potem będzie problem z przebiciem błony", "homoseksualista = pedofil". Te i im podobne mity ciągle krążą wśród nastolatków, co gorsza, wierzy w nie także wielu dorosłych, nawet nauczyciele! 


czytaj więcej na http://www.bravo.pl/milosc/nie-powielaj-mitow-dotyczacych-seksu-i-antykoncepcji/ida,1111999/


Informacje na temat akcji Antykoncepcja – masz prawo wiedzieć

Antykoncepcja - Masz prawo wiedzieć - więcej na www.ampw.plRuszyła interaktywna strona internetowa z informacjami o antykoncepcji oraz bezpiecznych zachowaniach seksualnych. Eksperci z zakresu ginekologii, seksuologii i psychologii będą na bieżąco odpowiadali na pytania młodzieży. Napisał Dziennik w artykule Co chcielibyście wiedzieć o seksie? Wystarczy klik

Ruszyła interaktywna strona internetowa z informacjami o antykoncepcji oraz bezpiecznych zachowaniach seksualnych. Pomysłodawcą i realizatorem projektu, w ramach którego uruchomiono stronę jest Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza. Współpracuje z nią Związek Nauczycielstwa Polskiego. Napisał Rynek Zdrowia w artykule Eksperci interaktywnie będą edukować młodzież na temat antykoncepcji

O naszej akcji informuje również WPROST w artykule: Wszystkiego o seksie młodzież dowie się z internetu

Poradnia dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej - TVN24

Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego im. Stanisława Kurkiewicza informuje, że od 10 września (poniedziałek) w siedzibie fundacji przy ul. Marszałkowskiej 140 w Warszawie uruchomiona zostanie Poradnia dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej. Z bezpłatnych porad psychologa można skorzystać w każdy poniedziałek w godzinach 10.00-15.00 (zapisy pod numerem telefonu 22 250-29-60 w godzinach 9.00-17.00).

W następnym tygodniu rozpoczyna również pracę Telefon zaufania dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej. Od 11 września, w każdy wtorek i środę w godzinach 15.00-18.00, pod numerem 22 828-11-12 pełnić będą dyżur wolontariusze fundacji. Telefon zaufania dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej stanowi uzupełnienie działania poradni oferując pomoc osobom dorosłym, które doświadczyły przemocy seksualnej oraz służąc radą i wsparciem osobom, które pragną wyeliminować własne niepożądane myśli i zachowania.

Czytaj artykuł na http://kontakt24.tvn.pl/

O naszej inicjatywie napisali również: Radio Zet i Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

Nauczycielu - masz prawo uczyć

Antykoncepcja - Masz prawo wiedzieć - więcej na www.ampw.plRuszyła akcja „Antykoncepcja – masz prawo wiedzieć”, której celem jest przekazanie informacji na temat bezpiecznych zachowań seksualnych i dostępnych metod antykoncepcji. Akcję zorganizowała Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. St. Kurkiewicza we współpracy z ZNP.

Opinie o marnej jakości edukacji seksualnej serwowanej przez szkołę w ramach tak zwanego wychowania do życia w rodzinie łatwo i szybko się wypowiada. Mało którego krytyka stać na głębszą refleksję. Bo trudno jest dobrze uczyć, gdy warunki w znacznym stopniu to uniemożliwiają: liczba godzin przeznaczona na przedmiot jest śmieszna, rezygnacja z jego realizacji – pomimo pozornej obowiązkowości – bardzo prosta, dopuszczone do użytku szkolnego przez MEN-owskich rzeczoznawców podręczniki w kluczowych kwestiach nierzetelne, dobrze przygotowanych nauczycielek i nauczycieli za mało, a wszystko to razem poddane jest silnej katolickiej indoktrynacji.

Czytaj artykuł na http://www.glos.pl/

O akcji napisał również magazyn MensLive.pl w artykule Pamiętaj, masz prawo wiedzieć więcej o antykoncepcji

Rusza nowa poradnia dla ofiar gwałtu i gwałcicieli

W Polsce rocznie dochodzi do około 2 tysięcy gwałtów. Sprawcami w większości są osoby nieobjęte programem leczenia zaburzeń seksualnych, co jednak nie oznacza, że nie potrzebują terapii. W poniedziałek rusza w Warszawie poradnia dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej.

Poradnię uruchomiła Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego im. Stanisława Kurkiewicza. Od wtorku obok poradni działał będzie także telefon zaufania. Kierownikiem poradni i telefonu jest dr n. med. Andrzej Depko, szef programu szkoleniowego fundacji.

Czytaj artykuł na http://nasygnale.pl/

Akcja "Bezpieczne wakacje". Żeby "seks był jak najbardziej bezpieczny"

Na trzech warszawskich uczelniach odbędzie się w tym tygodniu akcja "Bezpieczne wakacje". Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach dotyczących antykoncepcji i chorób przenoszonych drogą płciową. A już w sobotę w Warszawie, Lublinie i Jastrzębiu odbędą się Dni Promocji Zdrowia Seksualnego. Przed rokiem wykładów wysłuchało 800 osób.

Czytaj więcej: Akcja "Bezpieczne wakacje". Żeby "seks był jak najbardziej bezpieczny"

"TAK! Dla nowoczesnej antykoncepcji"

ImageW Polsce już trzeci rok trwa edukacyjna kampania "TAK! Dla nowoczesnej antykoncepcji", w ramach której prowadzone były m.in. spotkania edukacyjne (Kino na Obcasach), szkolenia dla pedagogów szkolnych oraz ogólnopolski konkurs dla młodzieży "Z wyboru, nie z przypadku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: "TAK! Dla nowoczesnej antykoncepcji"

Seks: skala niewiedzy wciąż jest porażająca

ASAB , ewzw 15-06-2009,


I młodzież, i dorośli będą mogli dowiedzieć się więcej o seksie. A zdaniem specjalistów, wiedza na ten temat jest zastraszająco mała.

Czytaj więcej: Seks: skala niewiedzy wciąż jest porażająca

Seks na dworcu

2008-11-17

Image
Już od 17 listopada w hali głównego dworca kolejowego w Katowicach można będzie obejrzeć wystawę plakatów społecznych nadesłanych na konkurs "Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!" zorganizowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego.

Czytaj więcej: Seks na dworcu

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego

09-07-2008


Problematyka seksualności należy do dziedzin postponowanych przez medycynę w Polsce. Dlatego, m. in. Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego zainicjowała trwającą od kwietnia kampanię „Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego”. Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się uświadomić zarówno lekarzom, jak i całemu społeczeństwu, iż zaburzenia zdrowia seksualnego mają niebagatelny wpływ na większość sfer naszego życia, m. in. kondycję fizyczną, zdrowie psychiczne, a także relacje społeczne.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego

Edukacja seksualna do szkół

20 stycznia, podczas konferencji prasowej w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego Fundacja Dzieci Niczyje przystąpiła do Porozumienia na rzecz upowszechniania edukacji seksualnej dzieci i młodzieży w polskiej szkole, zrzeszającego organizacje, instytucje i osoby przekonane o tym, że każdy polski uczeń powinien mieć w szkole dostęp do nowoczesnej edukacji seksualnej. 
 

Czytaj więcej: Edukacja seksualna do szkół

Chcą uczyć Polaków jak rozmawiać o seksie


awe, PAP
2008-05-03, ostatnia aktualizacja 2008-05-03 11:25


Polacy niechętnie rozmawiają o życiu intymnym, a problematyka seksualności od wielu lat znajduje się na uboczu zagadnień, którymi zajmuje się medycyna w naszym kraju - oceniają pomysłodawcy Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego.

 

Czytaj więcej: Chcą uczyć Polaków jak rozmawiać o seksie

Trzeci Światowy Dzień Antykoncepcji

23-09-2009

26 września, jak co roku, obchodzony jest Światowy Dzień Antykoncepcji. Inicjatorami tej akcji, wspieranej przez Bayer Schering Pharma, są pozarządowe organizacje międzynarodowe i regionalne. Tegoroczne motto brzmi: „Twoje Życie. Twój Głos. Porozmawiajmy o antykoncepcji.” Tego dnia w ponad 70 krajach na całym świecie prowadzone są dyskusje społeczne, które mają na celu zwiększanie świadomości w zakresie dostępnych metod planowania rodziny, w tym wiedzy na temat nowoczesnej antykoncepcji.

Czytaj więcej: Trzeci Światowy Dzień Antykoncepcji

Wielka Brytania: Fiasko programu edukacji seksualnej

Image 

•    Kategoria: Świat
•    piątek, 10 lipca 2009 18:46
Znamy wyniki badań dotyczących skuteczności brytyjskiego programu wychowania seksualnego. Oparta na promocji rozwiązłości i udostępnianiu darmowej antykoncepcji edukacja prowadzi do skutków odwrotnych od zamierzonych.

Czytaj więcej: Wielka Brytania: Fiasko programu edukacji seksualnej

Seks to zdrowie

Image 

 

"Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!" to hasło rozpoczętego właśnie konkursu na plakat społeczny. Projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, a patronat nad nim objęła Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego.

Czytaj więcej: Seks to zdrowie

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego

Problematyka seksualności należy do dziedzin postponowanych przez medycynę w Polsce. Dlatego, m. in. Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego zainicjowała trwającą od kwietnia kampanię „Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego”. Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się uświadomić zarówno lekarzom, jak i całemu społeczeństwu, iż zaburzenia zdrowia seksualnego mają niebagatelny wpływ na większość sfer naszego życia, m. in. kondycję fizyczną, zdrowie psychiczne, a także relacje społeczne.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego

Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego ma poprawić jakość życia intymnego

Polacy niechętnie rozmawiają o życiu intymnym, a problematyka seksualności od wielu lat znajduje się na uboczu zagadnień, którymi zajmuje się medycyna w naszym kraju - oceniają pomysłodawcy Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego.

Celem Programu Zdrowia Seksualnego - akcji organizowanej m.in. przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego, która trwa od kwietnia - jest edukowanie oraz uświadamianie lekarzom i opinii publicznej wpływu zaburzeń zdrowia seksualnego na wszystkie sfery życia człowieka, w tym na ogólną kondycję fizyczną, zdrowie psychiczne oraz relacje społeczne.

 

 

Czytaj więcej: Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego ma poprawić jakość życia intymnego

Wpływowy sex

 

Problematyka seksualności od wielu lat znajduje się na uboczu zagadnień, którymi zajmuje się medycyna w naszym kraju. Celem Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego - akcji organizowanej m.in. przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego, która trwa od kwietnia - jest edukowanie oraz uświadamianie lekarzom i opinii publicznej wpływu zaburzeń zdrowia seksualnego na wszystkie sfery życia człowieka, w tym na ogólną kondycję fizyczną, zdrowie psychiczne oraz relacje społeczne.

Czytaj więcej: Wpływowy sex